Kas Nôgeli raua toidulisand sobib rasedatele?

Jah, Nôgeli raua toidulisand sobib rasedatele. Raudbisglütsinaat on kõrge imendumisega ja seetõttu ei põhjusta kõhuvaevusi. Kuna raseduse ajal vaevab niigi paljusid naisi kõhukinnisus aeglasema ainevahetuse tõttu, siis on rauapreparaati otsides hea valida just raudbisglütsinaadi vormis raud. Nagu teisigi rauasoolasid, on raudbisglütsinaati uuritud erinevates teadustöödes rasedate ja ka imikute peal ning toidulisandites juba kaua kasutatud.

Kas Nôgeli raua toidulisandit võivad võtta ka lapsed?

Jah, Nôgeli raua toidulisand sobib täiskasvanutele ja lastele alates 12. eluaastast. Päris väikestele lastele on kergem anda rauda siirupi kujul. Kõik oleneb lapse rauadepoost ja arsti soovitusest rauavaegusaneemia korral.

Kas Nôgeli raua toidulisand sisaldab K-vitamiini?

Kõrvenõgest ja kõrvenõgese ekstrakti leidub mitmetes rauapreparaatides, seega on kõrvenõges rauapreparaatides juba tuntud tegija. Kõrvenõges sisaldab K-vitamiini. K-vitamiini sisaldavad rohkelt ka näiteks petersell jt maitseköögiviljad, hapukapsas, rooskapsas, spinat, nisuidud, lillkapsas, sojajahu, spargelkapsas, rapsiõli, kibuvitsamarjad, kapsas, nisukliid, kartul, kaer, mais, herned ja oad. Seega leidub K-vitamiini paljudes toitudes. Regulaarselt suurtes kogustes K-vitamiini tarbimine võib põhjustada vere hüübimist, kuid looduslikku K-vitamiini loetakse ikkagi turvaliseks. K-vitamiini poolestusaeg on väga lühike, umbes 1,5 päeva. Selle aja jooksul vähenevad organismi K-vitamiini varud poole võrra. Raua toidulisand on laboris analüüsitud K-vitamiini suhtes. Et saada Nôgeli raua toidulisandist 100% päevane K-vitamiini kogus (75 mikrogrammi), peaks sööma umbes 37 tabletti ja ka siis on tegemist vaid 100% päevase kogusega. Üks tablett sisaldab K-vitamiini vaid 2 mikrogrammi ehk 2,7% päevasest soovituslikust kogusest. Loe lisa K-vitamiinist SIIT.

Kas klorella sobib rasedatele?

Klorellat soovitatakse kasutada 5-10 g päevas, et saavutada efektiivne puhastusefekt. Nôgeli raua toidulisandis on klorellat 0,17 g tableti kohta, mis on väga väike kogus. Aasia riikides soovitatakse klorellat rasedatele rauavaegusaneemia ennetamiseks. Samuti on leitud, et imetavatel naistel, kes tarbivad regulaarselt klorellat, on rinnapiimas vähem dioksiine. Need on vaid üksikud näited. Seega ei tasu klorellat tabletis kindlasti karta.

Kas Nôgeli raua toidulisand sisaldab joodi?

Ei. Nôgeli raua toidulisand on laboris analüüsitud ning ei sisalda joodi.

Kas karnaubavaha ja palmiõli on üks ja sama asi?

Ei. Karnaubavaha saadakse vaid Brasiilias metsikult kasvava Copernicia prunifera palmi lehtedelt. Palmiõli aga saadakse õlipalmi viljalihast ning just õlipalmide uute istanduste rajamise tõttu tehakse ulatuslikke raideid. Karnaubavaha tootvad palmid kasvavad vaid Brasiilias ning vaha saamiseks ei võeta puid maha, vaid raputatakse puude lehti. Tegemist on kahe erineva puuga.

Kui palju peaks rauda kasutama?

Soovituslik päevane kogus rauda on täiskasvanutel 14 mg ning lastel sõltuvalt vanusest 8–15 mg. Parim rauadepoode olukorra iseloomustaja on ferritiin – madal ferritiinitase on alati rauapuuduse näitaja. Erinevate laborite referentsvahemikud võivad veidi erineda, kuid tulemus < 12 μg/L viitab üldiselt alati rauadefitsiidile; on arvamusi, et rauadefitsiiti saab diagnoosida juba väärtustel < 22 μg/L. Enne raua toidulisandi kasutamist on seega soovitatav kontrollida ferritiini taset ehk rauadepood ning samuti hemoglobiini ja hematokriti. Uuem analüüs rauapuuduse diagnoosimiseks on transferriini lahustuvate retseptorite (sTfR) määramine – see analüüs ei ole erinevalt ferritiinist mõjutatud kaasuvatest haigustest. Suurenenud sTfRi hulk viitab rauapuudusele. Liigne raud on organismile ohtlik, seega ei tasu rauda niisama igaks juhuks toidulisandina juurde võtta. Juba olemasoleva rauavaegusaneemia puhul ei piisa 20 mg tabletist päevas, vaid bisglütsinaadi vormis raua kogus võiks jääda 80–100 mg päevas. Olenevalt inimesest normaliseerub aneemia 6-8 nädalaga. Rauavarude täitmiseks tuleks kuuriga jätkata aga 3-4 kuud. Latentse rauadefitsiidi korral (olukord, kus vereanalüüs on veel normis, kuid organismi rauavarud vähenenud) piisab 30-40 mg raudbisglütsinaadist päevas 3-4 kuu jooksul. Rauda tasub võtta pigem kaks korda päevas eri aegadel kui üks kord suurema kogusena parema imendumise saavutamiseks. Raua toidulisandit kasutades tasub alustada 20 mg päevasest kogusest seda tasapisi nädalate kaupa tõstes, et organism saaks harjuda. Enne raua toidulisandi kasutamist pea nõu perearsti või ämmaemandaga. Raua toidulisandeid on soovitatav kasutada vaid füsioloogilise näidustuse korral. Kui oled varasemalt kasutanud raudsulfaati, -tsitraati, -fumaraati või -glükonaati 100–300 mg päevas rauavaegusaneemia korral, siis Nôgeli raua toidulisandit (raudbisglütsinaati) on soovituslik võtta 50–150 mg päevas ehk kaks korda vähem. Enne 6-8 nädalat ei tasu uuesti verd testida, sest rauavarude täitumine võtab organismis aega. Ühtlasi vähendab regulaarne vere andmine organismi rauadepood. Kui sul on veel küsimusi, siis kirjuta julgelt: hello@nogelorganics.com

Mis vahe on raudbisglütsinaadil ja teistel rauasooladel?

Raudbisglütsinaadi imendumine on väga tõhus – erinevate uuringute järgi umbes 90%. Nt on raudsulfaadi ja -fumaraadi imendumine umbes 28%. Teaduslikes uuringutes on leitud, et bisglütsinaadi vormis raud imendub lausa 2-4 korda tõhusamalt kui raudsulfaat või -fumaraat. Raudbisglütsinaat on samuti hell kõhule ehk ei tekita tavalisi kõhuvaevusi nagu kõhukinnisus, kõhuvalu ja -iiveldus. Loe raudbisglütsinaadi ja rauasoolade kohta SIIT.

Kuidas võtta Nôgeli raua toidulisandit?

Nôgeli raua toidulisandit võetakse vedelikuga (nt vesi, sidrunimahl, apelsinimahl) ja soovitatavalt tühja kõhuga, sest siis on imendumine kõige parem.

Täpne koostis

Acerola kirsi (Malpighia emarginata) pulber , klorella (Chlorella vulgaris) pulber , raud (raudbisglütsinaat), Eesti kõrvenõgese (Urtica dioica) pulber , glaseeraine karnaubavaha (3%).
Vabas looduses kasvanud ja laboris analüüsitud kõrvenõges
Kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta

Päevane annus (alates 12. eluaastast – 1 tablett 600 mg) sisaldab 20 mg* rauda (raudbisglütsinaat) ja 30 mg** looduslikku C-vitamiini.
* 143% päevasest võrdluskogusest täiskasvanule
** 38% päevasest võrdluskogusest täiskasvanule