MontBlanc
0
Ostukorvis pole ühtegi toodet
Määratlemata

Nôgeli kauaoodatud raua toidulisand lõpuks turul

17. nov. 2018, Author: iva

Aktiivne tootearenduse faas, testid ja analüüsid on nüüdseks edukalt seljataga ning valminud on ainulaadne raua toidulisand – meie armsal kodumaal välja arendatud ja valmistatud koostöös oma ala parimate asjatundjatega.

Nôgeli raua toidulisand sisaldab 20 mg (143% päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele) kõrge biosaadavusega kõhusõbralikku raudbisglütsinaati. Raudbisglütsinaat on hell kõhule, ei põhjusta üldjuhul kõhuvaevuseid ning see imendub paremini võrreldes teiste rauasooladega. Raudbisglütsinaadi biosaadavuseks hinnatakse lausa 90%, kui näiteks laialt kasutatud raudfumaraadi biosaadavus on kõigest 27%. Biosaadavuse protsent näitab, kui palju elementaarset rauda imendub soolestikus. 20 mg purgil ei tähenda, et soolestikus imendub 20 mg rauda, vaid see kõik oleneb raua vormi imendumisvõimest. Mida kõrgem on biosaadavuse protsent, seda paremini raud imendub. Raud, mis soolestikus ei imendu, võib omakorda toota vabasid radikaale, mis on oma olemuselt üliaktiivsed ühendid ja võivad hakata kahjustama rakke.

Erinevate raua vormide elementaarse raua sisaldus ja biosaadavus ehk imendumine:

RAUA VORM ELEMENTAARSE RAUA SISALDUS BIOSAADAV RAUD IMENDUV KOGUS (mg)
Raudbisglütsinaat
19-23%
90,1%
17-20
Raudsulfaat
33%
26,7%
9
Raudaskorbaat
12%
40%
4,8
Raudfumaraat
32%
28%
8,9
Raudglükonaat
12%
32%
3,8

Raua toidulisandit ostes tasub kindlasti pakendilt lugeda, millist raua vormi on tootes kasutatud. Samuti tasub tähele panna, mitu milligrammi rauda saab toidulisandi päevasest kogusest ning kui kauaks ühest purgist jagub. Raua toidulisandeid on erinevate hindadega ning kliendi seisukohast on nupukas arvutada toidulisandi päevase koguse hind. Nôgeli raua toidulisand on võrreldes teiste rauapreparaatidega päevase koguse hinnavõrdluses pigem soodsam ning sisaldab koguni 20 mg rauda.

Nôgeli raua toidulisand sisaldab lisaks raudbisglütsinaadile vaid nelja looduslikku koostisosa: Eesti kõrvenõges, acerola ehk hapukirss, klorella ehk rohevetikas ja karnaubavaha. Eesti kõrvenõges on kindlal kasvualal vabas looduses kasvanud ning koostöös Eesti Maaülikooliga laboratooriumis analüüsitud. Acerola, klorella ja karnaubavaha on kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta, tagamaks tooraine puhtaima kvaliteedi. Raua toidulisand on valmistatud ilma magneesiumstearaadi, toiduvärvide, säilitus-, magus- ja kunstlikke lisaaineteta.

Acerola ehk hapukirss

Karnaubavaha

Kõrvenõges

Klorella ehk merevetikas

Ei sisalda laktoosi, kaseiini, pärmi, soja, GMO-d, želatiini, loomset toorainet ning on looduslikult gluteenivaba. Sobilik ka veganitele.

Raua toidulisandist ja koostisosadest saad täpsemalt lugeda SIIT.

Allikad:

[1] Fox TE et al. Bioavailability of iron glycine as a fortificant in infant foods.The Americal Journal of Clinical Nutrition 1998; 67: 664-8.
[2] Ashmead SD. The chemistry of ferrous bis-glycinate chelate. Arch Latinoam Nutr. 2001 Mar; 51(1 Suppl 1): 7-12.

[3] Pineda O et al. Effectiveness of treatment of iron-deficiency anemia in infants and young children with ferrous bis-glycinate chelate. Nutrition 2001, 17, 381-84.