Aktiivne tootearenduse faas, testid ja analüüsid on nüüdseks edukalt seljataga ning valminud on ainulaadne raua toidulisand – meie armsal kodumaal välja arendatud ja valmistatud koostöös oma ala parimate asjatundjatega.

Nôgeli raua toidulisand sisaldab 20 mg (143% päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele) kõrge biosaadavusega kõhusõbralikku raudbisglütsinaati. Raudbisglütsinaat on hell kõhule, ei põhjusta üldjuhul kõhuvaevuseid ning see imendub paremini võrreldes teiste rauasooladega. Raudbisglütsinaadi biosaadavuseks hinnatakse lausa 90%, kui näiteks laialt kasutatud raudfumaraadi biosaadavus on kõigest 27%. Biosaadavuse protsent näitab, kui palju elementaarset rauda imendub soolestikus. 20 mg purgil ei tähenda, et soolestikus imendub 20 mg rauda, vaid see kõik oleneb raua vormi imendumisvõimest. Mida kõrgem on biosaadavuse protsent, seda paremini raud imendub. Raud, mis soolestikus ei imendu, võib omakorda toota vabasid radikaale, mis on oma olemuselt üliaktiivsed ühendid ja võivad hakata kahjustama rakke.

Erinevate raua vormide elementaarse raua sisaldus ja biosaadavus ehk imendumine:

RAUASOOLA VORM BIOSAADAV RAUD EHK ORGANISMILE KÄTTESAADAV RAUD 100 MG KOHTA
Raudbisglütsinaat 90
Raudsulfaat 27
Raudaskorbaat 40
Raudfumaraat 28
Raudglükonaat 32

Raua toidulisandit ostes tasub kindlasti pakendilt lugeda, millist raua vormi on tootes kasutatud. Samuti tasub tähele panna, mitu milligrammi rauda saab toidulisandi päevasest kogusest ning kui kauaks ühest purgist jagub. Raua toidulisandeid on erinevate hindadega ning kliendi seisukohast on nupukas arvutada toidulisandi päevase koguse hind. Nôgeli raua toidulisand on võrreldes teiste rauapreparaatidega päevase koguse hinnavõrdluses pigem soodsam ning sisaldab koguni 20 mg rauda. Toidulisandi raua ja C-vitamiini kogused on laboris kontrollitud.

Raua toidulisandist ja koostisosadest saad täpsemalt lugeda SIIT.


Allikad:

[1] Fox TE et al. Bioavailability of iron glycine as a fortificant in infant foods.The Americal Journal of Clinical Nutrition 1998; 67: 664-8.
[2] Ashmead SD. The chemistry of ferrous bis-glycinate chelate. Arch Latinoam Nutr. 2001 Mar; 51(1 Suppl 1): 7-12.

[3] Pineda O et al. Effectiveness of treatment of iron-deficiency anemia in infants and young children with ferrous bis-glycinate chelate. Nutrition 2001, 17, 381-84.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga