MIKS PEAKS IMIKUTE JA VÄIKELASTE TOIT OLEMA RAUAGA RIKASTATUD?

Imikutel ja väikelastel on väljakutsev saada igapäevaselt piisavas koguses rauda. Seda lihtsatel põhjustel.

1. Toidukogused on väikesed, eriti lisatoiduga alustades.

2. Esimesel eluaastal on toit pigem rauavaene (juurvilja-puuviljapüreed, pudrud) ning ka väikelapseeas on keeruline saada päevast raua kogust vaid toidust väiksemate toidukoguste tõttu.

3. Imikute ja väikelaste päevane rauavajadus on aga väga suur – 6 mg päevas (Euroopa Komisjon), lausa 10 mg päevas riiklike soovituste järgi 7-11-kuulistele imikutele. 1-6-aastaste laste päevane rauavajadus on aga 7 mg. Võrdluseks võib tuua täiskasvanud mehe, kelle päevane rauavajadus on riiklike soovituste järgi 9 mg (Tervise Arengu Instituut).

4. Väikelastel on tihti perioode, kus üks ja teine toit ei kõlba ning toitumine kipub olema ükskülgne.

Meie lastetoit on rauaga rikastatud kindlustamaks meie kõige pisemate piisava raua saamise. Rauaga rikastamiseks kasutame esmakordselt rauddiglütsinaati, mis ei ole nii tundlik toidus sisalduvate ainete suhtes. Lisame rauda Euroopa Komisjoni juhendi järgi. Ühest pudru purgist, 190 g,  saab sõltuvalt maitsest 3,2-4,3 mg rauda, mis täidab imikutel ja väikelastel 53-72% raua päevasest vajadusest (6 mg, Euroopa Komisjon). Toidud sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Rauaga rikastatud toit ei ole raua toidulisand.

Rauaga rikastatud lastetoit erineb tavalisest lastetoidust vaid selle poolest, et siia on lisatud väikeses koguses rauda kindlustamaks vajaliku raua saamise. Toidu maitset see ei mõjuta. Vastupidi, rauaga rikastatud pudrud on mõnusa tekstuuriga ning isuäratava mekiga, mis viib keele alla ning retsepti on heaks kiitnud ka meie oma lapsed! 🙂

Head isu!

Kasutatud kirjandus

Name JJ, Vasconcelos AR, Valzachi Rocha Maluf MC. Iron Bisglycinate Chelate and Polymaltose Iron for the Treatment of Iron Deficiency Anemia: A Pilot Randomized Trial. Curr Pediatr Rev. 2018;14(4):261-268.

Rauaga rikastatud

Meie lastetoit on rauaga rikastatud kindlustamaks meie kõige pisemate piisava igapäevase raua saamise. Ühest pudru purgist saab sõltuvalt maitsest 3,2-4,3 mg rauda (53-72% päevasest raua vajadusest imikutele ja väikelastele). Juurviljapüreedest saab 1,1-1,4 mg rauda (18-23% päevasest vajadusest). Arvesse on võetud päevane raua tarbimiskogus 6 mg, Euroopa Komisjon.

Välja arendatud ja testitud Eestis

Nôgeli lastetoit on välja arendatud ja testitud Eestis. Järgmiste aastate jooksul panustame väga palju just lastetoidu valdkonna välja arendamisse Eestis.

-16%
Original price was: 2.20€.Current price is: 1.85€.
-20%
Original price was: 12.90€.Current price is: 10.30€.
-15%
Original price was: 1.65€.Current price is: 1.40€.
-20%
Original price was: 9.20€.Current price is: 7.35€.
-16%
Original price was: 2.20€.Current price is: 1.85€.
-20%
Original price was: 9.20€.Current price is: 7.35€.

Rauaga rikastatud lastetoit on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ning sobib ka neile lastele, kellel on kasutuses ka raua toidulisand. Rauaga rikastatud toit aitab suurendada päevast raua tarbimise kogust ning võikski olla igapäevase toiduvaliku osa vähemalt esimesel kolmel eluaastal.

Söö külmalt või soojenda. Sega puder enne söömist. Pudrud sobivad tekstuuri poolest ka pere suurematele lastele ja täiskasvanutele. Puder on hea ja kosutav valik nii hommikusöögiks kui ka õhtuooteks. Juba suurematele lastele kasuta rauaga rikastatud putrusid koduse pudru peal moosi asemel. Nii tõstad märkimisväärselt pudru raua sisaldust.

Meie tuntud raua toidulisandid leiad aga SIIT.

Allpool leiad laste raua päevased tarbimissoovitused vastavalt vanusele Eesti riiklike soovituste järgi (Tervise Arengu Instituut).

IMIKUD JA VÄIKELAPSED

7-10 MG

10-17-AASTASED TÜTARLAPSED

9-15 MG

10-17-AASTASED POISSLAPSED

9-11 MG

E-POODI