MIKS PEAKS IMIKUTE JA VÄIKELASTE TOIT OLEMA RAUAGA RIKASTATUD?

Imikutel ja väikelastel on tühjenenud rauavarud üks peamiseid toitumisega seotud väljakutseid. Ka tütarlastel, kellel on alganud menstruatsioon, on raua vajadus suurem ning rauavarud tihti tühjad.

Mitmetes riikides soovitatakse imikutele ja väikelastele rauaga rikastatud toite kindlustamaks vajaliku raua saamise.

Raud imendub nii toidust kui toidulisanditest vaid vähesel määral – see on meie organismi normaalne talitlus. Taimsest toidust imendub raud keskmiselt 10%, loomsest toidust aga keskmiselt 25% ulatuses.

Imendumine tõhustub kui rauda ei ole organismis piisavalt. Imikute ja väikelaste toidukogused on sageli väikesed ning tihtipeale on väikelapsed ka valivad sööjad – see on ka üks põhjustest, miks rauda ei saada piisavalt. Kui raseduse ajal ei ole kasutatud piisavas koguses rauda, tõstab ka see imiku- ja väikelapseeas lapsel tühjenenud rauavarude riski.

Rauaga rikastatud lastetoit erineb tavalisest lastetoidust vaid selle poolest, et siia on lisatud väikeses koguses rauda kindlustamaks vajaliku raua saamise. Toidu maitset see ei mõjuta. Vastupidi, mahe raudne tatrapuder pirniga on mõnusa tekstuuriga ning isuäratava pirnise mekiga, mis viib keele alla ning retsepti on heaks kiitnud ka meie oma lapsed! 🙂

Head isu!

Rauaga rikastatud

Meie lastetoit on rauaga rikastatud kindlustamaks meie kõige pisemate piisava igapäevase raua saamise. Ühest pudru purgist saab sõltuvalt maitsest 3,2-4,3 mg rauda (53-72% päevasest raua vajadusest imikutele ja väikelastele). Juurviljapüreedest saab 1,1-1,4 mg rauda (18-23% päevasest vajadusest).

Välja arendatud ja testitud Eestis

Nôgeli lastetoit on välja arendatud ja testitud Eestis. Järgmiste aastate jooksul panustame väga palju just lastetoidu valdkonna välja arendamisse Eestis.

KASUTAMINE/KUI PALJU RAUDA PÄEVAS?

Rauaga rikastatud lastetoit on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ning sobib ka neile lastele, kellel on kasutuses ka raua toidulisand. Rauaga rikastatud toit aitab kindlustada päevase raua vajaduse ning võikski olla igapäevase toiduvaliku osa vähemalt esimesel kolmel eluaastal.

Söö külmalt või soojenda. Sega puder enne söömist. Pudrud sobivad tekstuuri poolest ka pere suurematele lastele ja täiskasvanutele. Puder on hea ja kosutav valik nii hommikusöögiks kui ka õhtuooteks. Juba suurematele lastele kasuta rauaga rikastatud putrusid koduse pudru peal moosi asemel. Nii tõstad märkimisväärselt pudru raua sisaldust, mis muidu on pigem rauavaene toit.

Kui lapsel on diagnoositud tühjad rauavarud ja teinekord on ka hemoglobiin langenud, siis vaid rauaga rikastatud lastetoidust ei piisa ning on vajalik kasutada raua toidulisandeid. Need leiad SIIT.

IMIKUD JA VÄIKELAPSED

6 MG

10-17-AASTASED TÜTARLAPSED

11-15 MG

10-17-AASTASED POISSLAPSED

11 MG

LASTETOIT E-POES