MIKS PEAKS IMIKUTE JA VÄIKELASTE TOIT OLEMA RAUAGA RIKASTATUD?

Imikutel ja väikelastel on tühjenenud rauavarud üks peamiseid toitumisega seotud väljakutseid. Ka tütarlastel, kellel on alganud menstruatsioon, on raua vajadus suurem ning rauavarud tihti tühjad.

Mitmetes riikides soovitatakse imikutele ja väikelastele rauaga rikastatud toite kindlustamaks vajaliku raua saamise.

Raud imendub nii toidust kui toidulisanditest vaid vähesel määral – see on meie organismi normaalne talitlus. Taimsest toidust imendub raud keskmiselt 10%, loomsest toidust aga keskmiselt 25% ulatuses.

Imendumine tõhustub kui rauda ei ole organismis piisavalt. Imikute ja väikelaste toidukogused on sageli väikesed ning tihtipeale on väikelapsed ka valivad sööjad – see on ka üks põhjustest, miks rauda ei saada piisavalt. Kui raseduse ajal ei ole kasutatud piisavas koguses rauda, tõstab ka see imiku- ja väikelapseeas lapsel tühjenenud rauavarude riski.

Rauaga rikastatud lastetoit erineb tavalisest lastetoidust vaid selle poolest, et siia on lisatud väikeses koguses rauda kindlustamaks vajaliku raua saamise. Toidu maitset see ei mõjuta. Vastupidi, mahe raudne tatrapuder pirniga on mõnusa tekstuuriga ning isuäratava pirnise mekiga, mis viib keele alla ning retsepti on heaks kiitnud ka meie oma lapsed! 🙂

Head isu!

Rauaga rikastatud

Meie esimene lastetoit – mahe raudne tatrapuder pirniga – on rauaga rikastatud, mis tähendab seda, et pudru sisse on lisatud rauda, et tagada pere kõige pisemate vajalik raua saamine. Nii nagu toidulisandites kasutame ka tatrapudrus rauasoolana hea imendumisega kõhusõbralikku raudbisglütsinaati. Ühest 190 g pudru purgist saab 4,2 mg rauda, mis on 52,5% päevasest raua vajadusest 6-kuuliste – 9-aastastele lastele!

KASUTAMINE/KUI PALJU RAUDA PÄEVAS?

Söö külmalt või soojenda. Sega puder enne söömist. Kõik lastetoidud sobivad ka pere suurematele lastele ja täiskasvanutele. Tatrapuder on hea ja kosutav valik nii hommikusöögiks kui ka õhtuooteks.

Raua vajadus muutub vanusega. Tütarlastel on raua vajadus suurem menstruatsioonide tõttu.

Kui lapsel on diagnoositud tühjad rauavarud ja teinekord on ka hemoglobiin langenud, siis vaid rauaga rikastatud lastetoidust ei piisa ning on vajalik kasutada raua toidulisandeid. Need leiad SIIT.

6 KUUD – 9 AASTAT

8-9 MG

10-17-AASTASED TÜTARLAPSED

11-15 MG

10-17-AASTASED POISSLAPSED

11 MG

MAHE RAUDNE TATRAPUDER PIRNIGA E-POES