MIKS KALTSIUM ON TÄHTIS?

Kaltsium on organismi kõige tavalisem rakusisene katioon ehk positiivse elektrilaenguga molekul, mis on äärmiselt tähtis luustiku osa. Täiskasvanud naise organismis on kaltsiumi umbes 1000 g ja mehel 1200 g, millest 99% on luudes ja hammastes.

Kaltsiumi on vaja struktuursete funktsioonide täitmiseks, kuuludes organismi luukoe, hammaste ja teiste kudede koosseisu;

kudede ainevahetuses kindlustades veresoonte seinte normaalse läbilaskvuse, lihaste normaalse töö tagamiseks, vere hüübimisprotsessides, vererõhu ja vere kolesterooli taseme reguleerimiseks, neerude normaalseks funktsioneerimiseks ja närviimpulsside edasikandmiseks. Kõige levinum puuduliku kaltsiumi saamisega seotud probleem on luude pehmenemine ja luukoe hõrenemine, milles mängib olulist rolli ka D-vitamiin ja K2-vitamiin.

Kasutatud kirjandus

A. Aro, M. Mutanen, M. Uusitupa. Ravitsemustiede. 2017.

Lohmann Minerals. Dr. Paul Lohmann GmbH & Co. KGaA. Calcium Citrate Malate.

Institute of Medicine SCotSEoDR, Intakes,. Dietary Reference Intakes for Calcium, Phosphorus, Magnesium, Vitamin D, and Fluoride. Washington, DC: National Academies Press; 1997.

Patenteeritud K2-vitamiin vitaMK7®

Tootes kasutatud K2-vitamiin aitab hoida luid normaalsetena. Kasutame tootes patenteeritud K2-vitamiini, mis on valmistatud biofermenteerimise kaudu ilma keemiliste ühenditeta.

-77%
Uuendame toote
Original price was: 21.50€.Current price is: 4.90€.
Taseme tõstmiseks

KASUTAMINE

Erinevalt teistest kaltsiumisooladest sobib kaltsiumtsitraatmalaat kasutamiseks nii tühja kõhuga kui koos toiduga. Kaltsium imendub kõige paremini kui ühekordse manustamise doos jääb alla 500 mg.

Allpool leiad kaltsiumi päevased tarbimissoovitused vastavalt vanusele Eesti riiklike soovituste järgi (Tervise Arengu Instituut).

TÄISKASVANUD

950-1000 MG

RASEDAD JA IMETAVAD EMAD

950 MG

LAPSED

310-1150 MG

Kasuta kaltsiumi toidulisandit suurenenud kaltsiumi vajaduse korral või kui toidust saadavad kaltsiumi kogused ei ole piisavad. Kaltsiumi kasutatakse tihti ka arsti soovitusel luukoe muutuste tõttu.

KALTSIUM+K2-VITAMIIN E-POES