MIKS MAGNEESIUM ON TÄHTIS?

Magneesium on organismi teine kõige tavalisem rakusisene katioon ehk positiivse elektrilaenguga molekul, mis osaleb üle 300 ainevahetusprotsessis. Täiskasvanud inimese organismis on magneesiumi umbes 25 g, millest 54% on luudes ja 45% lihastes ja muudes pehmetes kudedes. Kuigi magneesiumi leidub pea kõikides toitudes, on just Läänemaades magneesiumi tarbimine vähenenud.

Magneesiumil on tähtis roll rakkude ainevahetuses ja DNA, RNA ja valkude sünteesis. Magneesium on vajalik lihaste kokkutõmmete, vererõhu, insuliini ainevahetuse, südame erutuvuse, veresoonte laienemise ja ahenemise ja närviülekannete reguleerimisel.

Kasutatud kirjandus

A. Aro, M. Mutanen, M. Uusitupa. Ravitsemustiede. 2017.

Zechstein Minerals BV. Zechstein magnesium chloride.

Magneesiumi kasutamine naha kaudu

Magneesiumi kasutamine naha kaudu sobib lihaspingete ja krampide leevendamiseks ning treeningjärgseks kasutamiseks.

KASUTAMINE

Nahakaudne magneesium on hea abimees just lihaspingete ja krampide leevendamiseks ning treeningjärgseks kasutamiseks. Pihusta toodet nahale ja masseeri. Lase mõjuda 10 minutit ning kui soovid, pese maha. Magneesiumiõli sobib eriti hästi kasutamiseks peale dušši ja enne magamaminekut. Treeningjärgseks kasutamiseks pihusta toodet vajalikule lihaspiirkonnale. Tundliku naha korral lahjenda veega või pihusta märjale nahale. Alusta esimestel kasutuskordadel 8 pihustusega. Vajadusel suurenda kogust 30 pihustuseni päevas.

Magneesiumiõli ei pea maha pesema. Esimestel kasutuskordadel võib esineda kipitust, mis on normaalne. Väldi magneesiumiõli kasutamist värskelt raseeritud nahal.

8 PIHUSTUST

105 MG MAGNEESIUMI

Kuigi nahakaudset magneesiumi turundatakse alternatiivina suukaudsele magneesiumile magneesiumi taseme tõstmimseks, ei ole veel selle kohta piisavalt teadustööd. Kliinilistes uuringutes on täheldatud, et rakutasandil magneesiumi imendumine (magneesiumivarude tõstmiseks) on võimalik vaid 0,1-1% naha piirkonnal (higinäärmete ja karvafolliikulite piirkondades). Samuti ei ole veel uuritud, millistes kogustes magneesiumi peaks nendel piirkondadel kasutama. Lihaspingete, krampide ja treeningjärgseks lihaste lõdvestamiseks on magneesiumiõli aga hea abimees.

MAGNEESIUMIÕLI E-POES