MEIE LUGU

Nôgel sai alguse 2017. aastal peale EAS-i Innovatsiooniprojekti koostöös Eesti Maaülikooliga, kui kahel Eesti naisel – Laural ja Birgitil – oli väljakutseid organismi rauavarude täiendamisega ning kvaliteetseid ja tõhusaid rauapreparaate oli turul vähe. Nii sündiski idee luua Eestis välja arendatud raua toidulisand, kus lisaks kõrge biosaadavusega radudiglütsinaadile on kasutatud vaid looduslikke mahuaineid. Ühest tootest sai alguse kogu meie lugu.

Iga toote pealt annetame Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi.

Kas teadsid, et …

kõrvenõgese rahvakeelne nimetus on nogulane? Sellest ka Nôgeli nimi.​ Kõrvenõgese ekstrakti kasutame meie kosmeetika toodetes ja selle arendasimegi välja koostöös Eesti Maaülikooliga.

KES ME OLEME?

LAURA

Esimest korda puutusin raua teemaga kokku, kui vereproovis selgus, et ferritiini ehk rauavarude tase on madalavõitu. Kuna rauapreparaate oli niivõrd erinevaid, otsustasin kõigepealt saada selgust, millist raua vormi kõige rohkem soovitatakse ja miks. Kuna Nôgelil oli samal ajal käimas Innovatsiooniprojekt koostöös EAS-i ja Maaülikooliga kõrvenõgese teemal, sündiski samal ajal idee luua Eestis välja arendatud kvaliteetne raua toidulisand koostöös valdkonna asjatundjatega. Kõik sai alguse vaid ühest raua toidulisandist ja kõrvenõgese projektist, mis oli mõeldud hoopis looduskosmeetika edasiste projektide jaoks.

Minu kogemus Nôgeliga

Esimese raseduse ajal kasutasin meie esimest raua toodet, 20 mg raua toidulisandit naljakas papist purgis, kes veel mäletab (kogust suurendades kuni 4 tabletini ehk 80 mg-ni, sest Superrauda siis saadaval ei olnud) – verenäitajad püsisid head nii raseduse ajal kui ka peale sünnitust. Teise raseduse ajal kasutasin edukalt juba Superrauda. D-vitamiinid on kogu perel kasutuses.

Hariduskulg

Olen majandusteaduste magister, spetsialiseerusin matemaatilisele rahandusele. Aastast 2018 olen aktiivselt Soomes juurde õppinud toitumisteadust ning biomeditsiini Ida-Soome Ülikoolis.

BIRGIT

Rauapreparaatidega puutusin kokku teismeeas, kui perearst kirjutas välja kanged raua tabletid. Terve kuuri jooksul olid hirmsad kõhuvaevused, tookord pigistasin silma kinni, arvasin, et see on normaalne kõrvalmõju. Aastaid hiljem, kui olin sama mure ees, tegin enne apteeki minekut kodutööd.2017. aastal tekkis meil Lauraga idee – arendada välja raua toidulisand, mille koostisosadest saab igaüks aru. Algas põnev tootearendus ja katsetamine. Kui oled sama mure ees nagu mina tookord, siis proovi Nôgelit.

Minu kogemus Nôgeliga

Esimese raseduse ajal kasutasin tavalist Rauda, sest Superrauda veel polnud. Teise raseduse ajal läks kohe käiku Superraud. Lisaks on meie pere lemmikud ka D-vitamiinid.

Hariduskulg

Olen lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseedenduse erialal, mille fookuses on inimese igapäevast käitumist kujundavad tegurid ja nende mõjutamine.