MontBlanc
0
Ostukorvis pole ühtegi toodet
n6ges_header

MEIE LUGU

Nôgel sai alguse 2017. aastal, kui kahel Eesti tüdrukul – Laural ja Birgitil – oli väljakutseid organismi rauavarude täiendamisega ning kvaliteetseid ja tõhusaid rauapreparaate oli turul vähe. Nii sündiski idee luua Eestis välja arendatud raua toidulisand, kus lisaks parima biosaadavusega raudbisglütsinaadile on kasutatud vaid nelja erinevat looduslikku koostisosa. Kuna hindame tooraine puhtust ja looduslikkust, siis oli kindel otsus kasutada ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta kasvatatud toorainet. Ühtlasi tundus loomulik pakendada toidulisand, millega on palju vaeva nähtud, ka omanäolisesse purki. Loodusesõbrad, nagu me oleme, lisasime tootele veel teisegi toreda poole – koostöös RMK-ga istutame iga ostetud purgi kohta Eestisse ühe puu.

Kas teadsid, et ...

kõrvenõgese rahvakeelne nimetus on nogulane? Sellest ka Nôgeli nimi.​

OKTOOBER 2018

Turule tuleb Nôgeli raua toidulisand​

SÜGIS 2017- SUVI 2018

Raua toidulisandi tootearenduse aktiivne faas

KEVAD – TALV 2017

EASi Innovatsiooniprojekt “Nõgeses sisalduvate bioaktiivsete ainete uuringud” koostöös Eesti Maaülikooliga

KEVAD 2017

Loodud brändinimi Nôgel

KES ON NÔGELI LOOJAD?

Laura

Esimest korda hakkasin rauda toidulisandina kasutama, kui vereproovis selgus, et ferritiini tase on madalavõitu. Kuna rauapreparaate oli niivõrd erinevaid, otsustasin kõigepealt saada selgust, millist raua vormi kõige rohkem soovitatakse ja miks. Olen samuti koostisosade nimekirja suur fänn ning meelsamini väldin erinevaid lisaaineid. Toidulisandites kasutatavate lisaainete nimekiri võtab silme ees kirjuks. Kuna Nôgelil oli samal ajal käimas projekt kõrvenõgese teemal, sündiski idee luua Eestis välja arendatud kvaliteetne raua toidulisand koostöös valdkonna asjatundjatega. Kaasasime Birgitiga projekti Eesti kogenud loodustoodete tootja, kes toetas meid tootearenduse ajal. Nôgel ei oleks kindlasti arenenud sellise hooga ilma hea meeskonnata – toidulisandi tootearenduses on osalenud mitmeid andekaid Eesti inimesi. Minul endal on Nôgeliga kogemus raseduse ajast – alustasin juba raseduse alguses 20 mg rauaga päevas ning alates 19.nädalast kasutasin 80 mg päevas kuni raseduse lõpuni. Nii tagasin endale vajalikud rauavarud ning vältisin aneemiat. Hemoglobiin ja ferritiin oli korras nii enne kui ka 3 kuud peale sünnitust. Soovitan just Nôgelit raseduse ajal, sest raudbisglütsinaat on toidulisandites ja käsimüügiravimites kasutatavatest rauasooladest kvaliteetseim, parima imendumisega ning seeläbi ka kõige kõhusõbralikum.

Birgit

Rauapreparaatidega puutusin kokku teismeeas, kui perearst kirjutas välja kanged raua tabletid. Terve kuuri jooksul olid hirmsad kõhuvaevused, tookord pigistasin silma kinni, arvasin, et see on normaalne kõrvalmõju. Aastaid hiljem, kui olin sama mure ees, tegin enne apteeki minekut kodutööd. Sain teada, et raual on tegelikult mitmeid erinevaid vorme (fumaraat, sulfaat, bisglütsinaat jne), millest ühed imenduvad paremini kui teised. Apteegis värvilisi pakendeid vaadates ja hindu võrreldes selle peale ju ei mõtle – raud on raud –, kuid kas ikka on? 2017. aastal tekkis meil Lauraga idee – arendada välja raua toidulisand, mille koostisosadest saab igaüks aru ilma, et peaks keemiaõpiku kõrvale võtma. Algas põnev tootearendus ja katsetamine, mille tulemusel saime purki ainulaadse Nôgeli raua toidulisandi. Kui oled sama mure ees nagu mina tookord, siis proovi Nôgelit.