MEIE LUGU

Nôgel sai alguse 2017. aastal peale innovatsiooni projekti koostöös Eesti Maaülikooliga, kui kahel Eesti tüdrukul – Laural ja Birgitil – oli väljakutseid organismi rauavarude täiendamisega ning kvaliteetseid ja tõhusaid rauapreparaate oli turul vähe. Nii sündiski idee luua Eestis välja arendatud raua toidulisand, kus lisaks parima biosaadavusega raudbisglütsinaadile on kasutatud vaid nelja erinevat looduslikku koostisosa.

Kuna hindame tooraine puhtust ja looduslikkust, siis oli kindel otsus kasutada ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta kasvatatud toorainet. Ühtlasi tundus loomulik pakendada toidulisand, millega on palju vaeva nähtud, ka keskkonnasõbralikku pakendisse. Loodusesõbrad, nagu me oleme, lisasime tootele veel teisegi toreda poole – koostöös RMK-ga istutame iga ostetud purgi kohta Eestisse ühe puu. Tootearendus jätkub täies hoos. Iga uue toidulisandi ostu pealt annetame 5 senti Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi.

Kas teadsid, et …

kõrvenõgese rahvakeelne nimetus on nogulane? Sellest ka Nôgeli nimi.​

KES ON NÔGELI LOOJAD?

LAURA

Esimest korda hakkasin rauda toidulisandina kasutama, kui vereproovis selgus, et ferritiini tase on madalavõitu. Kuna rauapreparaate oli niivõrd erinevaid, otsustasin kõigepealt saada selgust, millist raua vormi kõige rohkem soovitatakse ja miks. Kuna Nôgelil oli samal ajal käimas projekt kõrvenõgese teemal, sündiski idee luua Eestis välja arendatud kvaliteetne raua toidulisand koostöös valdkonna asjatundjatega. Kõik sai alguse vaid ühest raua toidulisandist.

Minu kogemus Nôgeliga

Raseduse ajal kasutasin meie esimest 20 mg raua toidulisandit – hemoglobiin ja ferritiin püsisid head nii raseduse ajal kui ka 3 kuud peale sünnitust. Nüüd aga leiduvad minu riiulilt D3-tilgad.

Hariduskulg

Hetkel õpin lisaks toitumisteaduseid – vitamiinide ja mineraalainete ainevahetus on vaid üks väike osa sellest (bio)keemia, bioloogia ja füsioloogia maailmast. Varasemast ajast oman majandusteaduste magistrit matemaatilise rahanduse erialal.

TOOTED KASUTUSES
Tooted kasutuses

BIRGIT

Rauapreparaatidega puutusin kokku teismeeas, kui perearst kirjutas välja kanged raua tabletid. Terve kuuri jooksul olid hirmsad kõhuvaevused, tookord pigistasin silma kinni, arvasin, et see on normaalne kõrvalmõju. Aastaid hiljem, kui olin sama mure ees, tegin enne apteeki minekut kodutööd.2017. aastal tekkis meil Lauraga idee – arendada välja raua toidulisand, mille koostisosadest saab igaüks aru. Algas põnev tootearendus ja katsetamine. Kui oled sama mure ees nagu mina tookord, siis proovi Nôgelit.

Minu kogemus Nôgeliga

Raseduse ajal kasutasin Raud 30 mg – veri ja rauadepoo olid korras ning enesetunne hea. Nüüd kasutan D3-tilkasid – ning beebile muidugi beebide versioon.

Hariduskulg

Olen lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseedenduse erialal, mille fookuses on inimese igapäevast käitumist kujundavad tegurid ja nende mõjutamine.                                                                                                                                                                    

TOOTED KASUTUSES