MontBlanc
0
Ostukorvis pole ühtegi toodet

Miks just raudbisglütsinaat?

Kui rauavarud vajavad täiendamist, võta abiks Nôgeli raua toidulisand.
Kõrge imendumisega raudbisglütsinaat, looduslik C-vitamiin acerola kirssidest,
Eesti kõrvenõges, klorella ehk rohevetikas ja karnauba.
Mitte midagi üleliigset. Parim imendumine ja hell kõhule.

MIKS ON RAUD TÄHTIS?

Raud on hemoglobiini koostisosa. Hemoglobiini ülesandeks on transportida kehas hapnikku. Kui organismi rauavarud on madalad, võib tekkida väsimus, nõrkus, õhupuudustunne, kahvatu nahk, südamepekslemine, pearinglus, ärrituvus ja tugeva rauavaegusaneemia puhul ka valud südame piirkonnas. Erinevaid sümptomeid on palju ja alati ei tähenda teatud sümptom just rauapuudust.

Rauavaegus on tänapäeval väga levinud ning enim ohustab see viljakas eas naisi, rasedaid, vanemaid inimesi ja ka lapsi. Inimestel, kes kipuvad piimatoodetega liialdama, on samuti oht rauavaeguse tekkeks, sest kaltsium on raua imendumise üks suurimaid takistajaid.

Looduslik C-vitamiin
Kasutame tootes looduslikku C-vitamiini acerola ehk hapukirssidest. Tavaliselt kasutatakse rauapreparaatides aga sünteetilist C-vitamiini askorbiinhappe vormis. C-vitamiin aitab kaasa raua paremale imendumisele ning seda on hapukirssides rohkelt looduslikul kujul.

Lisaainetevabad
Toode on valmistatud ilma kunstlike lisa-, säilitus-, värv- ja magusaineteta ning ei sisalda laialt kasutatud magneesiumstearaati. Toode ei sisalda laktoosi, kaseiini, pärmi, soja, GMO-d, maisi, želatiini, loomset toorainet ning on looduslikult gluteenivaba.

Välja arendatud ja toodetud Eestis
Nôgeli toidulisand on välja arendatud Eestis koostöös juhtiva looduslike toidulisandite tootjaga ning ka kogu purgi sisu valmistame Eestis. Ostes Nôgeli toidulisandi toetad Eesti arendustegevust ja tootmist kodumaal.

37233070_267910673990385_2396095184229105664_n

1 purk = 1 uus puu Eestis
Nôgel väärtustab ökoloogilist eluviisi. Seetõttu istutame iga ostetud purgi kohta koostöös RMK-ga Eestisse ühe puu. See on Sinu võimalus panustada Eesti metsadesse ning hoolida oma tervisest tehes teadlikumaid valikuid.

Puhas tooraine

Kasutame vaid looduslikku toorainet, mis on kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta. Kodumaine kõrvenõges on vabas looduses kasvanud ja nagu teisedki meie koostisosad – laboratooriumis analüüsitud, et tagada parim võimalik tooraine ja selle kvaliteet.

Eesti kõrvenõges

Meie oma Eesti kõrvenõges on suurepärane supertoit, mis sisaldab lisaks erinevatele mineraalainetele ja vitamiinidele palju rauda ja C-vitamiini. Koostöös Eesti Maaülikooliga oleme teostanud kõrvenõgese uuringud kindlustamaks tooraine puhtuse ja kvaliteedi.

Sobib ka veganitele
Kuna me ei kasuta tootes magneesiumstearaati ega muud loomset toorainet, sobib toidulisand kasutamiseks ka veganitele.

MANUSTAMINE

Parim on rauapreparaate võtta hommikuti tühja kõhuga, siis on imendumine kõige tõhusam. Osadel inimestel võib raud põhjustada iiveldust ja seega soovitatakse üldjuhul võtta rauda koos toiduga. Siis aga on imendumine nõrgem.

Ära võta rauda koos nende toitudega: Kohv, tee, piimatooted ja kaltsiumirikkad toidud. Kofeiin ja tanniin võivad mõjutada raua imendumist, kaltsium on üks peamiseid raua imendumise takistajaid. Raua ja kilpnäärme hormooni türoksiini manustamise vahele peaks jääma paar tundi. Et aidata kaasa paremale raua imendumisele, võid võtta rauapreparaadi koos apelsinimahla või muu C-vitamiini sisaldava joogiga.

KUI PALJU RAUDA PÄEVAS?

Soovituslikud päevased kogused on täiskasvanutele 14 mg, rasedatele 20-25 mg ja lastele 8-15 mg rauda. Organismi madalate rauavarude korral ei piisa tihtipeale 14 mg päevasest kogusest. Siis on soovitatav võtta rauda regulaarselt ja suuremates kogustes. Enne raua toidulisandi kasutamist soovitame testida vere ferritiini taset ja pidada nõu oma perearsti või ämmaemandaga. Loe raua annuste kohta põhjalikumalt SIIT.

TÄISKASVANUD

14 MG

RASEDAD

20-25 MG

LAPSED

8-15 MG

KOOSTISOSAD

koostisaine_1

Raudbisglütsinaat

Raudbisglütsinaat on kõrge biosaadavusega raua orgaaniline kelaatvorm, mis imendub muutumata kujul soolestikus ning tänu heale imendumisele on üks kõige kergemini talutavaid raua vorme. Raudbisglütsinaati kasutavad peamiselt väga kvaliteetsed toidulisandite tootjad ning see ei tekita tavaliselt kõhuvaevuseid. Vaata täpsemalt SIIT.

joon_1
koostisaine_1
koostisosa_02
joon_2

Acerola ehk hapukirss

Acerola ehk hapukirss on kõrge loodusliku C-vitamiini sisaldusega mari. Tootes kasutatud külmkuivatatud hapukirsipulber sisaldab C-vitamiini koguni 20%. C-vitamiin tõhustab raua imendumist soolestikus.

Karnaubavaha

Karnaubavaha saadakse Brasiilias kasvava palmi lehtedelt. See on taimne vaha, mida kasutatakse palju ka toiduainetööstuses. Tootes kasutame karnaubavaha määrdeainena ehk ilma selleta jääksid tabletid masinasse kinni. Karnaubavaha ja palmiõli ei ole sama asi. Vaata täpsemalt SIIT.

joon_1
koostisosa_04
joon_2

Kõrvenõges

Kõrvenõges on suurepärane supertoit, mis sisaldab lisaks erinevatele mineraalainetele ja vitamiinidele palju rauda ja C-vitamiini. Kõrvenõgest peetakse üheks tähtsamaks söödavaks taimeks tema vitamiini- ja toitainesisalduse tõttu. Tootes kasutatud kodumaine kõrvenõges on koostöös Eesti Maaülikooliga analüüsitud mineraalainete ja raskmetallide suhtes.

koostisosad_05

Klorella ehk merevetikas

Klorella on rohevetikast supertoit, mis sisaldab klorofülli rohkem kui ükski teine taim – sellest ka klorella kaunis roheline värvus. Klorella sisaldab hulgaliselt ka rauda ja C-vitamiini ning sobib ideaalselt täiustama Nôgeli rauapreparaati tema harukordse toitainerikkuse poolest.
joon_1
koostisosad_05