MIKS KALTSIUM ON TÄHTIS?

Kaltsium on organismi kõige tavalisem rakusisene katioon ehk positiivse elektrilaenguga molekul, mis on äärmiselt tähtis luustiku osa. Täiskasvanud naise organismis on kaltsiumi umbes 1000 g ja mehel 1200 g, millest 99% on luudes ja hammastes.

Kaltsiumi on vaja struktuursete funktsioonide täitmiseks, kuuludes organismi luukoe, hammaste ja teiste kudede koosseisu;

kudede ainevahetuses kindlustades veresoonte seinte normaalse läbilaskvuse, lihaste normaalse töö tagamiseks, vere hüübimisprotsessides, vererõhu ja vere kolesterooli taseme reguleerimiseks, neerude normaalseks funktsioneerimiseks ja närviimpulsside edasikandmiseks. Kõige levinum puuduliku kaltsiumi saamisega seotud probleem on luude pehmenemine ja luukoe hõrenemine, milles mängib olulist rolli ka D-vitamiin ja K2-vitamiin.

K2-vitamiin vitaMK7®

Kaltsiumi sidumist organismis soodustab K2-vitamiin, mis aitab hoida luid normaalsetena. Kasutame tootes kliiniliselt testitud patenteeritud K2-vitamiini, mis on valmistatud biofermenteerimise kaudu ilma keemiliste ühenditeta. K-vitamiini tunnetakse eelkõige kui vere hüübimiseks vajalikku vitamiini, aga nüüd teame, et K-vitamiinil on tähtis roll ka luude tervises. Tootes kasutatud kliiniliselt testitud K2-vitamiin suurendab luude mineraalset tihedust ning toetab ka südame ja veresoonkonna tööd [2] [3].

[2] Geleijnse JM, Vermeer C, Grobbee DE, et al. Dietary intake of Menaquinone is associated with a reduced risk of coronary heart disease: the Rotterdam Study. J Nutr. 2004.

[3] Beulens JW, Bots ML, Atsma F, Bartelink ML, Prokop M, Geleijnse JM, Witteman JC, Grobbee DE, van der Schouw YT. High dietary menaquinone intake is associated with reduced coronary calcification. Atherosclerosis 2009.

KASUTAMINE

Erinevalt teistest kaltsiumisooladest sobib kaltsiumtsitraatmalaat kasutamiseks nii tühja kõhuga kui koos toiduga. Kaltsium imendub kõige paremini kui ühekordse manustamise doos jääb alla 500 mg. Vajadusel suurenda kapslite päevast kogust.

TÄISKASVANUD

800-900 MG

RASEDAD JA IMETAVAD EMAD

900 MG

LAPSED

550-900 MG

Kasuta kaltsiumi toidulisandit suurenenud kaltsiumi vajaduse korral või kui toidust saadavad kaltsiumi kogused ei ole piisavad. Kaltsiumi kasutatakse tihti ka arsti soovitusel luukoe muutuste tõttu.

KALTSIUM+K2-VITAMIIN E-POES